شرح مقاله

به روز رسانی اطلاعات
tools به روز رسانی اطلاعات مالکیتی املاک کشور

سامانه« خود اظهاری اسناد مالکیت» در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طراحی و به زودی به بهره برداری می رسد.
 هفتم اسفند ١٣٩٥ ساعت ١٠:١٩ نظرات[1]
 


به گزارش روابط عمومی، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: قریب به 300 میلیون برگ سند و سوابق مالکیتی اشخاص اسکن و در آرشیو الکترونیکی قرار گرفته است.


وی با اشاره به این که حدود 15 میلیون جلد سند تک برگ کاداستری در کشور صادر شده است افزود: متاسفانه علی رغم مراجعه مردم جهت تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای خود به اسناد تک برگ ، هنوز نزدیک  به 15 میلیون سند دفترچه ای (قدیمی) کماکان در کشور وجود دارد که تبدیل آنها به اسناد تک برگی در دستور کار سازمان قرار دارد.


دکتر تویسرکانی با اشاره به اینکه برخی اسناد مالکیت به لحاظ عدم دقت لازم در گذشته و نقص اطلاعات هویتی دچار مشکلاتی هستند، بیان داشت: در این خصوص و در جهت رفع مشکلات موجود در اسناد مالکیت، سامانه ای تحت عنوان سامانه " خود اظهاری اسناد مالکیت" در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طراحی و آماده بهره برداری می باشد که دارندگان اسناد مالکیت با مراجعه به این سامانه و با دریافت سوابق مالکیتی خود جهت کنترل و اصلاح آن اقدام و پس از انجام اصلاحات ، با دریافت کد رهگیری جهت پیگیری اصلاح اسناد خود به اداره ثبت مورد نظر مراجعه می کنند . این امر در راستای نظم دهی در حوزه مالکیت ها و رفع مغایرت های موجود صورت می گیرد.


دکتر تویسرکانی در پایان با بیان اینکه راه برون رفت از مشکلات ثبتی و مالکیت ها، تغییر شیوه های آسیب زای ثبتی، اصلاح امور و ساده سازی آنها است، گفت: بالا بردن دقت کار و تبدیل انجام امور سنتی و کاغذی به صورت الکترونیک باعث پیشگیری از فساد، زمین خواری، طرح دعاوی و رفع تعارض درمالکیت های اشخاص می باشد.


كليه حقوق اين اثر متعلق بهhttp://www.Erfansazehgil.comميباشد.
هرگونه تقليد و نقل مطالب بدون ذكر منبع ممنوع می باشد.