شرح خبر

حضور دکتر لاریجانی در در همایش استانداران، فرمانداران و بخشداران سراسر کشور
tools رئیس مجلس شورای اسلامی: شعف سیاسی حاصل از انتخابات ارزشمند است/ تأکید بر برگزاری پرشور انتخابات

دکتر علی لاریجانی با بیان اینکه شعف سیاسی حاصل از برگزاری انتخابات ارزشمند است، گفت: برگزاری انتخابات در پایداری سیاسی و امنیتی و توسعه اقتصادی کشور نقش مهمی دارد.


 هشتم اسفند ١٣٩٥ ساعت ١٣:٢٢ نظرات[0]
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشوربه نقل ازخانه ملت، دکتر علی لاریجانی (شنبه، 7 اسفند ماه) در همایش سراسری مجریان برگزاری انتخابات کشور گفت: مجلس این روزها به صورت سه شیفت مشغول بررسی لایحه بودجه است اما حضور در جمع شما استانداران، معاون استانداران، فرمانداران، بخشداران و متصدیان انتخابات که کار مهمی را در پیش دارید، توفیقی برای بنده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به حاضرین در این نشست گفت: شما کار مهمی در پیش دارید و پیشاپیش از شما تشکر می‌کنم، از دید مجلس کار شما یکی از فرازهای مهم است که باید با انضباط انجام شود.
دکتر لاریجانی افزود: انتخابات برای کشور ایران که از نظام مردمسالاری دینی برخوردار است، امر مبارکی است و شاید شعف سیاسی که در کشور با برگزاری انتخابات به وجود می‌آید قابل مقایسه با سایر وجوه نباشد.
وی ادامه داد: انتخابات امر بزرگی است که مردم احساس می‌کنند در سرنوشت خود سهیم و تصمیم‌گیر هستند، این شعف سیاسی حاصل از انتخابات بسیار ارزشمند است و برای پایبندی سیاسی و امنیتی و توسعه اقتصادی کشور مهم است.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: برگزاری انتخابات باید از نزاکت برخوردار باشد مخصوصا در کشوری که نظام مردمسالاری دینی در آن وجود دارد، معمولا در انتخابات گفت‌وگوها و اختلاف نظرها به طور جدی عیان می‌شود و همین امر می‌تواند شورآفرینی را افزایش دهد و کار خوبی است که هرازگاهی فضای کشور طوری منبسط شود که همه عقاید از بالاترین سطح از ریاست جمهوری تا سطح امور اجتماعی مانند امورشوراها بیان شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتخابات به ظرفیت ‌سازی کشور کمک می‌کند و جامعه را نسبت به سرنوشت خود هوشیار می‌کند به شرط اینکه تبدیل به سایش‌های بلا وجه و درگیری‌های دیگر نشود، حال شما مدل این درگیری‌ها را در کشورهای دیگر مشاهده کرده‌اید.
لاریجانی ادامه داد: انتخابات میدان تاخت و تاز سیاسی برای از بین بردن ظرفیت های رقیب نیست، میدان انتخابات برای این است که مردم صحنه را کاملا بشناسند تا بتوانند در انتخابات تصمیم‌گیری کنند، تخریب کردن باعث می‌شود امرمبارک انتخابات تنزل پیدا کند، همچنین کار انتخاب‌های بهینه ممکن نشود و باعث درگیری و دلخوری در کشور می‌شود که به  کاهش ظرفیت‌ها نیز منتهی می‌شود بنابراین اینکه چارچوب نزاکتی برای امر انتخابات داشته باشیم یک امر ضروری است.
رئیس نهاد قانونگذاری کشور ادامه داد: فرمانداران و استانداران کشور می‌توانند مسائل مربوط به انتخابات را سامان دهند البته نمی‌توان همه امور در جامعه را با قانون انجام داد مخصوصا ما ایرانی‌ها که روابط عاطفی برایمان ارزشمند است بنابراین باید ساماندهی طبیبانه‌ای برای بخش های سیاسی در هنگام انتخابات صورت گیرد که همدلانه باشد حال ممکن است کسی حرفی بزند که صحیح نباشد اما باید به نحوی به او فهماند که این مسئله نه به نفع خود، نه به نفع کشور و نه بحث شهر است.
وی ادامه داد: رایزنی‌های پشت صحنه برای کسانی که وارد انتخابات می‌شوند نیز مهم است که باید با سلامت رفتاری کارها را سامان دهند. شما به عنوان عناصر مهم حکومت در استان‌ها و شهرها نقش مهمی دارید.
كليه حقوق اين اثر متعلق بهhttp://www.Erfansazehgil.comميباشد.
هرگونه تقليد و نقل مطالب بدون ذكر منبع ممنوع می باشد.